DISAINIÕIGUSE KÄSIRAAMAT JA DISAINIÖÖST

Meil on hea meel teatada, et valminud on “Disainiõiguse käsiraamat”

Disainiõigust inimlikus keeles lahti seletav käsiraamat on suurepärane esmane abivahend ettevõtjatele, kes soovivad eksporti plaanides kogu protsessil kätt pulsil hoida. Raamatu kirjutamisel pidasime eelkõige silmas, et tekst oleks arusaadav ka neile, kes õigusmaailmaga vaid põgusalt kokku puutunud. Raamatust saab lugeda muuhulgas müügitingimuste koostamise kohta, mis vahe on ainulitsentsil ja lihtlitsentsil, kuidas toimida lepingueelsetel läbirääkimistel, milliseid reegleid peaks õigusmaailmaga kokku puutudes kindlasti järgima ja palju muud. Üheksast peatükis koosnev “Disainiõiguse käsiraamat” sobib ideaalselt harivaks lugemiseks jahedate sügisõhtute möödasaatmisel.


DISAINIÖÖ

Möödunud septembrikuus tähistas Disainiöö oma kümnendat juubelit, ning on rõõm tõdeda, et tänavu panustasime ettevõtmisesse ka meie. Legal Room korraldas esmakordselt disainiõiguse töötuba, mille käigus said loomevaldkonnas tegelevad ettevõtjad näpunäiteid, kuidas õigusmaailmas edukalt oma disaini ja toodet kaitsta. Töötuba oli väga praktilises vormis, lahendasime üheskoos juhtumeid, mis on erinevatel klientidel ärimaailmas ning eksportides päriselt ette tulnud.

Pildistas Eike J. Raielo. Vaata kõiki pilte siit.

Pildistas Eike J. Raielo. Vaata kõiki pilte siit.

Töötoast jäi kõlama neli olulist küsimust:

Mis saab intellektuaalsest omandist pankrotimenetluses?
Kuidas registreerimata disainilahendused ikkagi selle omaja õiguseid kaitsevad?
Kui kaks autorit loovad koos teose, kuidas jagunevad autoriõigused?
Mida tuleb järgida luues e-poodi?

Et töötoa aeg oli piiratud, jäid eelnevate küsimuste vastused ehk veidi lahtiseks. Järgnevate blogipostitustega plaanime tekkinud küsimustele vastata.  Seniks aga tasub lugeda “Disainiõiguse käsiraamatut”.

Legal Room